Addon Domains چیست؟

برای دسترسی به گزینه Addon Domain در سی پنل ابتدا وارد سی پنل شوید و زیر بخش DOMAINS گزینه Addon Domain را کلیک نمایید. در صفحه جدید زیر بخش  Create an Addon Domain گزینه ای به نام New Domain Name وجود دارد که زیر آن می توانید آدرس دامنه خود را وارد نمایید (آدرس دامنه را بدون www یا http وارد کنید مثلا بنویسید behsazanhost.com).

در خط بعد گزینه Subdomain وجود دارد که اسم subdomain ایجاد شده را مشخص میکند . باید حتما یک گزینه وارد شود. سی پنل به صورت خودکار آدرس دامنه را به عنوان زیر دامنه وارد میکند ولی شما هم می توانید آنرا تغییر دهید و بنویسید.

در خط بعدی گزینه Document Root وجود دارد که اسم پوشه ای که دامنه روی آن تعریف میشود را مشخص میکند که این اسم را هم خود سی پنل بعد از وارد کردن آدرس دامنه پر میکند و شما هم می توانید به دلخواه تغییر دهید.

در خط بعدی گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain.  وجود دارد که اگر آنرا تیک بزنید برای این دامنه می توانید یک حساب FTP جداگانه ایجاد نمایید. وقتی این گزینه را تیک بزنید کادری در پایین آن باز می شود و با وارد کردن FTP Username و پسورد براحتی یک حساب FTP می توانید بسازید.

در آخر نیز روی Add Domain کلیک کنید تا پیام سبز رنگی ظاهر شود و تایید شود که دامنه با موفقیت اضافه شده است.

تفاوت Addon Domain با Park domain یا Aliases چیست؟

تفاوت Addon Domain با Park Domain (Aliases) این است که با Addon Domains شما می توانید یک سایت جداگانه از سایت اصلی داشته باشید ولی با Park Domain (Aliases) دامنه جدید روی سایت و دامنه اصلی اضافه میشود و سایت اصلی را نشان میدهد.

آیا سایتی که به صورت Addon Domain ایجاد شده است مشکل سئو پیدا میکند؟

بله، وقتی شما یک دامنه را به صورت Addon Domains به هاست اضافه میکنید به صورت خودکار به صورت یک subdomain هم به هاست اضافه میشود و سایت ساخته شده هم از طریق دامنه اصلی و هم Subdomain ایجاد شده قابل دسترسی خواهد بود پس سایت مشکل بسیار مهم Duplicate Content پیدا میکند یعنی مطالب سایت روی دو آدرس متفاوت قابل دسترسی خواهند بود و این از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز منفی مهم حساب میشود. البته می توان با استفاده از کدهای htacceess ساب دامین را روی دامنه اصلی ریدایرکت کرد ولی باز هم موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل اعلام کرده اند که Addon Domains می تواند مشکل سئو پیدا کند.

توجه:

دقت داشته باشید در صورتی که از بهسازان هاست خود را خریداری کرده اید باید قبل از اینکه دامنه را به هاست اضافه نمایید حتما دامنه ثبت شده و فعال باشد و DNS های هاست روی دامنه تنظیم شده باشند و از تغییر DNS هم ۲۴ ساعت گذشته باشد تا روی اینترنت اعمال شده باشد و در غیر اینصورت زمان اضافه کردن دامنه ارور زیر را مشاهده خواهید کرد:

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *