نسبت متن و کد (Text to HTML) اهمیت سئو و نکات اساسی و مهم

در بررسی فاکتورهای مربوط به سئو از نظر موتورهای جستجو نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بطور مستقیم تاثیری ندارد ولی بر روی پارامترهای زیادی تاثیرگذار است که می‌توانند نتایج بهتری را برای شما در موتورهای جستجو به همراه داشته باشند.

مهمترین و اصلی ترین پارامترهای نسبت متن به کد (Text to HTML)  به شرح زیر می باشد:

۱٫     ارزش قائل شدن و اهمیت دادن به بازدیدکنندگان : صفحاتی که نسبت متن به کد (Text to HTML) آن‌ها بالاتر است به نظر برای بازدیدکنندگان قابل فهم‌تر و خواناترند. از نظر موتورهای جستجو چنین سایتی برای آسایش بازدیدکنندگان طراحی شده است و نه خوشامد موتورهای جستجو که این امر تاثیر زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت.

۲٫     رضایتمندی و علاقه بیشتر بازدیدکنندگان: نسبت متن به کد (Text to HTML) بیشتر به شما این امکان را می‌دهد که مطالب بیشتری در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید و این امر موجب رضایت آن‌ها و حضور بیشترشان در سایت شما خواهد شد که در رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

۳٫     سبکتر بودن صفحات و افزایش سرعت بارگذاری: کد کمتر به این معنی است که شما کدهای اضافی را از صفحات خود حذف کرده اید و این امر سرعت بارگذاری سایت شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. گوگل علاقه ای به نمایش صفحات خیلی سنگین به کاربران را ندارد!!!

۴٫     ایندکس شدن بهتر برای موتورهای جستجو: کدهای تمیزتر و نسبت متن به کد (Text to HTML) بالاتر ,  ایندکس کردن سایت شما را برای موتورهای جستجو سریع و راحت می‌کند. به عبارت دیگر موتورهای جستجو دوست دارند یک مطلب و مقاله میزان متن  آن بسیار زیادتر از کد باشد هیچ محتوایی به اندازه متن نمیتواندآنها را خوشحال کند!!!

اکنون که با اهمیت زیاد بودن میزان متن نسبت به کد آشنا شدیم چند پیشنهاد بسیار ساده داریم برای اینکه چه کار کنیم میزان متن ما در سایت و یا یک مقاله نسبت به کد html بیشتر شود.

مهمترین و اصلی ترین نکات و پارامترهایی که رعایت آن باعث افزایش میزان متن به کد (Text to HTML) میشود.

 

 نکته اساسی در طراحی هر صفحه رضایت بازدیدکنندگان از محتویات و ظاهر صفحات شماست، برای افزایش نسبت متن به کد (Text to HTML) نکات زیر را رعایت کنید.

۱٫     هر کد اضافی و استفاده نشده را حذف کنید.

۲٫     فاصله‌های خالی زیادی را پاک کنید.

۳٫     توضیحات موجود در کدها را حذف کنید. (در سیستم‌های وردپرس و جوملا معمولا کدنویس‌ها توضیحاتی را برا هر بخش در کد قرار می‌دهند که در نسبت متن به کد (Text to HTML) شما تاثیر منفی دارند)

۴٫     تا حد امکان از جداول استفاده نکنید.

۵٫       از کدهای CSS استفاده کنید.

۶٫     تصاویر خود را بهینه کنید.

۷٫       هر تصویر اضافی را حذف کنید.

۸٫     از کدهای جاوا و فلش تا حد امکان استفاده نکنید.

۹٫     حجم صفحه خود را کمتر از ۳۰۰ کیلوبایت نگه دارید.

۱۰٫                        هر گونه متن که قابل مشاهده برای بازدیدکنندگان نیست را حذف کنید.

اکنون ابزارهایی را به شما معرفی می نماییم که میتواند به کمک آن از میزان متن به کد در سایت خود اگاه شوید.

۱٫     Maierwalter

۲٫     SEOChat

۳٫     DevSEO

لطفا وارد سایت های فوق شوید و از خدمات آن جهت مشاهده میزان متن به کد استفاده نمایید.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *