چگونه شبکه های خانگی کار می کند


یک شبکه خانگی به سادگی یک روش برای اجازه دادن به رایانه ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر است. اگر دو خانه یا بیشتر در خانه دارید، یک شبکه می تواند به آنها اجازه دهد به اشتراک بگذارند:

    
فایل ها و اسناد
    
اتصال به اینترنت
    
چاپگرها، سرورهای چاپی و اسکنرها
    
استریو، تلویزیون و سیستم های بازی
    
مشعل CD

انواع شبکه های مختلف از سخت افزار های مختلف استفاده می کنند، اما همه آنها اجزای اساسی مشابهی دارند:

    
بیش از یک کامپیوتر
    
سخت افزار (مانند روتر) و نرم افزار (یا ساخته شده در سیستم عامل یا به عنوان یک برنامه جداگانه) برای هماهنگی تبادل اطلاعات
    
مسیری برای اطلاعات برای پیگیری از یک کامپیوتر به دیگری

اگر فکر میکنید شبکههای کامپیوتری را در منزلتان شبکه کنید، گزینههای متعددی برای کشف وجود دارد. در این مقاله، شما درباره انواع مختلف شبکه های خانگی خانگی، نحوه کار آنها و آنچه که باید در نظر داشته باشید اگر قصد ایجاد یک را داشته باشید، خواهید آموختیم. نگاهی به سخت افزارهایی که شبکه های خانگی را ایجاد می کنند و در آینده محافظت می کنند بخش.

این محتوا در این دستگاه سازگار نیست.

 

چگونه شبکه های خانگی کار می کند
توسط تریسی ویلسون و جان فولر

ساخت یک شبکه خانگی

دو نوع شبکه خانگی محبوب ترین شبکه های بی سیم و اترنت هستند. در هر دو نوع این روتر، بیشترین کار را با هدایت ترافیک بین دستگاه های متصل می کند. با اتصال یک روتر به شماره گیری تلفنی، DSL یا مودم کابلی، شما همچنین می توانید چندین رایانه را برای اشتراک یک اتصال به اینترنت بگذارید.

اگر میخواهید شبکه خود را به اینترنت وصل کنید، به فایروال نیاز دارید. فایروال به سادگی یک دستگاه سخت افزاری یا نرم افزاری است که شبکه شما را از کاربران مخرب و وب سایت های تهاجمی محافظت می کند، هکرها را از دسترسی و یا خراب کردن اطلاعات خود محافظت می کند. اگر چه آنها برای کسب و کارهایی که قصد محافظت از مقادیر زیادی اطلاعات را دارند، ضروری هستند، اما برای شخصی که شبکه خانگی را نصب می کند، لازم است که یک فایروال، معاملاتی را که ممکن است شامل شماره های خدمات اجتماعی، آدرس، شماره تلفن و شماره کارت اعتباری . اکثر روترها تکنولوژی بیسیم و اترنت را ترکیب می کنند و شامل فایروال سخت افزاری نیز می شوند.بسیاری از فایروال های نرم افزاری که بر روی کامپیوتر شما نصب شده اند، به طور پیش فرض تمام اطلاعات ورودی را قفل می کنند و از شما اجازه می دهند اجازه دهید اطالعات را منتقل کند. به این ترتیب یک فایروال نرم افزاری می تواند یاد بگیرد که کدام نوع اطلاعاتی را که می خواهید در شبکه خود وارد کنید. Symantec، McAfee و ZoneAlarm شرکت های محبوب هستند که فایروال های مبتنی بر نرم افزار را تولید می کنند. این شرکت ها معمولا حفاظت فایروال رایگان و همچنین امنیت پیشرفته ای را که می توانید خریداری کنید، ارائه می دهند.

 

شبکه های سیم

اترنت و شبکه های بی سیم هر کدام دارای مزایا و معایب هستند؛ بسته به نیازهای شما، ممکن است به شما بهتر از دیگران خدمت کند. شبکه های سیمی به کاربران با امنیت فراوان و توانایی انتقال اطلاعات زیادی به سرعت کمک می کنند. شبکههای سیمی معمولا سریعتر از شبکههای بیسیم هستند و میتوانند بسیار مقرون به صرفه باشند. با این حال، هزینه کابل اترنت می تواند بیشتر شود – رایانه های بیشتری در شبکه شما و جدا از هم آنها، گران تر شبکه شما خواهد بود. علاوه بر این، مگر اینکه شما در حال ساخت یک خانه جدید و نصب کابل کشی اترنت در دیوارها هستید، شما می توانید کابل ها را از محل به محل در اطراف خانه خود مشاهده کنید، و سیم ها می توانند تا حد زیادی تحرک را محدود کنند. برای مثال، یک مالک لپ تاپ اگر بتواند کامپیوتر خود را به دیوار تقسیم کند، به راحتی نمی تواند حرکت کند.

سه سیستم اساسی وجود دارد که مردم برای راه اندازی شبکه های سیمی استفاده می کنند. یک سیستم اترنت با استفاده از جفت مسی پیچیده یا سیستم حمل و نقل مبتنی بر کواکسیال استفاده می کند. کابل معمولی مورد استفاده برای اترنت یک کابل جفت غیرقابل جفت (UTP) رده ۵ است – برای کسب و کارهایی که می خواهند چندین دستگاه را با یکدیگر متصل کنند، مانند رایانه ها و چاپگرها مفید است، اما مفید و گران است، و آن را برای خانه کمتر کاربردی است استفاده کنید. از سوی دیگر، خط تلفن به سادگی از سیم کشی موجود در اکثر خانه ها استفاده می کند و می تواند خدمات سریع مانند DSL را ارائه دهد. در نهایت، سیستم های باند پهن ارائه اینترنت کابلی و استفاده از همان نوع کابل کواکسیال است که به ما تلویزیون کابلی می دهد.

اگر قصد دارید تنها دو کامپیوتر را متصل کنید، همه ی مواردی که نیاز دارید، یک کارت کارت شبکه (NIC) در هر کامپیوتر و یک کابل برای اجرا بین آنها است. اگر می خواهید چندین کامپیوتر یا سایر دستگاه ها را متصل کنید، به یک قطعه اضافی از تجهیزات نیاز دارید: یک روتر اترنت. همچنین برای اتصال هر رایانه یا دستگاه به روتر به یک کابل نیاز دارید.

هنگامی که تمام تجهیزات خود را دارید، همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که آن را نصب کنید و رایانه خود را پیکربندی کنید تا بتواند با یکدیگر صحبت کند. دقیقا همان چیزی است که شما باید انجام دهید بستگی به نوع شبکه و سخت افزار موجود شما دارد. به عنوان مثال، اگر رایانه های شما با کارت های شبکه در حال حاضر نصب شده باشد، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که خرید یک روتر و کابل و کامپیوتر خود را برای استفاده از آنها پیکربندی کنید. صرف نظر از نوعی که انتخاب میکنید، روترها، آداپتورها و سایر سختافزارهای شما باید با دستورالعمل کامل تنظیم شوند.

مراحل مورد نیاز برای پیکربندی رایانه شما همچنین بر اساس سخت افزار و سیستم عامل شما متفاوت خواهد بود. راهنماهای کاربر معمولا اطلاعات لازم را ارائه می دهند و وب سایت هایی که به سیستم عامل های خاص اختصاص داده می شوند، اغلب راهنمایی های مفید در ارتباط با چندین کامپیوتر مختلف برای گفتگو با یکدیگر دارند.

بعد، ما مزایا و معایب شبکه های بی سیم را بررسی خواهیم کرد.

 

شبکه های بی سیم

ساده ترین و ارزان ترین روش برای اتصال کامپیوتر ها در خانه شما، استفاده از یک شبکه بی سیم است که به جای سیم ها از امواج رادیویی استفاده می کند. عدم وجود سیم های فیزیکی این نوع شبکه را بسیار انعطاف پذیر می سازد. به عنوان مثال، شما می توانید یک لپ تاپ از اتاق به اتاق را بدون سر و صدا با کابل های شبکه و بدون از دست دادن اتصال خود حرکت می کند. نزولی این است که اتصال بی سیم به طور کلی از اتصالات اترنت کندتر است و کمتر امن هستند مگر اینکه شما اقدامات لازم را برای محافظت از شبکه خود داشته باشید.

اگر می خواهید یک شبکه بی سیم ایجاد کنید، به روتر بی سیم نیاز خواهید داشت. سیگنال های یک روتر بی سیم حدود ۱۰۰ فوت (۳۰٫۵ متر) در تمام جهات گسترش می یابد، اما دیوارها می توانند سیگنال را قطع کنند. بسته به اندازه و شکل خانه و محدوده روتر شما ممکن است نیاز به خرید یک دامنه یا تکرار کننده برای خرید پوشش کافی داشته باشید.

شما همچنین باید یک آداپتور بی سیم در هر رایانه ای که قصد اتصال به شبکه را دارید نیاز دارید. شما می توانید چاپگرها و سایر دستگاه ها را به شبکه اضافه کنید. برخی از مدل های جدید دارای قابلیت های ارتباطی بی سیم داخلی هستند و شما می توانید از یک پل Ethernet بی سیم برای اضافه کردن قابلیت های بی سیم به دستگاه هایی استفاده کنید. هر دستگاهی که از استاندارد بلوتوث استفاده می کند، می تواند به آسانی به یکدیگر متصل باشد، در حدود ۱۰ متری (۳۲ فوت)، و اکثر رایانه ها، چاپگرها، تلفن های همراه، سیستم های سرگرمی خانگی و سایر ابزارها با این تکنولوژی نصب می شوند.

اگر تصمیم به ساخت یک شبکه بی سیم دارید، لازم است اقداماتی را برای حفاظت از آن انجام دهید – شما نمی خواهید همسایگان خود را در سیگنال بی سیم خود متوقف کنید. گزینه های امنیتی بی سیم عبارتند از:

    
حریم خصوصی معادل (WEP)
    
دسترسی به WiFi محافظت شده (WPA)
    
کنترل دسترسی به رسانه (MAC) فیلتر آدرس

شما می توانید انتخاب کنید که کدام روش (یا ترکیبی از روش ها) شما می خواهید هنگام استفاده از روتر بی سیم خود تنظیم کنید. IEEE هر کدام از این استانداردهای امنیتی را تأیید کرده است، اما مطالعات ثابت کرده اند که WEP می تواند به راحتی شکسته شود. اگر شما از WEP استفاده می کنید، ممکن است به پروتکل یکپارچگی کلیدی Temporal Key (TKIP) را به سیستم عامل خود اضافه کنید. TKIP بسته بندی شده با سازگاری عقب است، به این معنی که شما می توانید آن را به گزینه امنیتی موجود خود اضافه کنید بدون دخالت در فعالیت آن. آن را مانند یک باند در اطراف یک انگشت برش بگذارید – باند محافظت از انگشت را بدون جلوگیری از اجرای توابع عادی آن.

در بخش بعدی، ما در مورد برخی از فن آوری های نوآورانه شبکه خانگی در حال افزایش است.

 

تکنولوژی شبکه خانگی جدید

تحولات جدید در شبکه های خانگی بیش از خانه های اداری و سیستم های سرگرمی تاثیر می گذارد. برخی از پیشرفت های هیجان انگیز در مراقبت های بهداشتی و مسکن است.

در خدمات بهداشتی، شبکه های سنسور بی سیم (WSNs) اجازه می دهد که پزشکان بیماران را به صورت بی سیم بررسی کنند. بیماران سنسورهای بی سیم را حمل می کنند که اطلاعات را از طریق کانال های تخصصی انتقال می دهند. این سیگنال ها حاوی اطلاعاتی درباره علائم حیاتی، عملکرد بدن، رفتار بیمار و محیط آنها است. در مورد انتقال داده های غیر معمول – مانند فشار ناگهانی فشار خون یا گزارش که یک بیمار فعال به طور ناگهانی تبدیل شده است – یک کانال اضطراری سیگنال را می برد و خدمات پزشکی را به خانه بیمار می فرستد.

صنعت مسکن زمینه دیگری برای توسعه فناوری شبکه خانگی است. بیل گیتس مالک یکی از چند خانه هوشمند موجود است، اما روزی ممکن است همه ما در یکی زندگی کنیم. خانه هوشمند یک ساختار کاملا شبکه ای است که می تواند از یک کامپیوتر مرکزی کنترل شود و این یک تکنولوژی ایده آل برای صاحب خانه هایی است که اغلب مسافرت می کنند یا برای صاحب خانه هایی که به سادگی همه را می خواهند.

سازندگان شروع به ارائه گزینه های شبکه خانگی برای مشتریان خود می کنند که از ابتدایی بودن – نصب کابل های اترنت در دیوار – به لبه برش – مدیریت دمای محیط را از یک لپ تاپ صدها مایل از خانه. در یک آزمایش آزمایشگاهی به نام Laundry Time، مایکروسافت، هیولت پاکارد، پاناسونیک، پروکارت و گمبل و واترپلو قدرت اتصال وسایل خانگی را نشان داد. این آزمایش یک ماشین لباسشویی و خشک کن لباس را با یک تلویزیون، کامپیوتر و تلفن همراه به اشتراک گذاشت. این ترکیبی بی نظیر از دستگاه های شبکه اجازه می دهد که صاحبان خانه می دانند زمانی که بارهای شستشو خود را با شستشو و خشک شدن به پایان رسید با ارسال هشدار به صفحه نمایش تلویزیون، سیستم های پیام رسانی فوری و یا تلفن های همراه. تحقیق و توسعه همچنین برای سیستم هایی انجام می شود که طیف گسترده ای از توابع را دنبال می کنند – شناسایی داده ها و صدا ممکن است راه ورود، خروج و ایمن خانه هایمان را تغییر دهد، در حالی که لوازم سرویس می تواند غذا را آماده کند، دمای اتاق را کنترل و خانه هایمان را تمیز نگه دارد.

این تکنولوژی امیدوار کننده است، اما هنوز برای بازار مصرف آماده نیست. مصرف کننده به طور متوسط ​​نمیتواند یک WSN یا یک خانه هوشمند را تامین کند و اگر بتواند، شانس خوبی برای کارکردن با این سیستم های پیچیده وجود ندارد. مسئله دیگر امنیت است – تا زمانی که توسعه دهندگان راهی برای امنیت این شبکه ها پیدا کنند، مصرف کنندگان در معرض اطلاعات پزشکی قرار می گیرند و خانه ها را برای حمله به خانه ها باز می گردانند.


 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *