olt چیست؟همچنین دستگاهی است که، از یک سو توسط فیبر اطلاعات کاربران را دریافت و ارسال می‌کند و از سوی دیگر امکان ارتباط با شبکه گسترده‌تر را برای ارائه سرویس‌هایی مانند اینترنت فراهم می‌کند. ارتباط با شبکه نیز ممکن است از طریق یک لینک نوری پرسرعت باشد.

این دستگاه در مرکز مخابرات نصب شده و Uplink های FE/GE/10GE و E1/STM-1 دارد که توسط آن ها پهنای باند دیتا و همچنین Voice را دریافت میکند.
در قسمت Downlink پورت های xPON وجود دارد که به سمت مشترک می روند. ارتباط با شبکه نیز ممکن است از طریق یک لینک نوری پرسرعت باشد.

کابلهای خروجیِ پورتهای آن‌ها نیز به داخل ODF وصل می گردند. ODF یا Optical Distribution Frame، کابینتی است که به منظور مدیریت بهتر کابل کشی استفاده می شود.

مهمترین وظیفه‌ی OLT؛ برنامه ریزی و زمان بندی (Scheduling) ترافیک، کنترل ترافیک و تخصیص پهنای باند است. این دستگاه معمولا از یک پاور برق ۴۸VDC استفاده می‌کند.

OLT شامل موارد زیر می‌باشد:

  • یک واحد پردازش مرکزی CPU

  • کارت شبکه‌های نوری پسیو

  • ورودی کارت روتر (GWR)

  • ورودی کارت شبکه صوتی (VGW).

که می‌تواند یک سیگنال داده را به کاربران در ۱۴۹۰ نانومتر (nm) انتقال دهداین سیگنال می تواند به ۱۲۸، ONT در محدوده بالای ۲۰ کیلومتر با استفاده از اسپلیترهای فیبر نوری خدمات دهد.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *