ویروس sulfnbk

دقیقا در جایی ساکن می شود که فایل سالم SULFNBK.EXEدر آنجاست به بیان بهتر اینکه جایگزین آن فایل سالم می شود. فایل SULFNBK.EXE آلوده در شاخه Command ویندوز ۹۸ ساکن شده و چون به همان شکل و سایز میباشد به همین منظور کاربر متوجه حضور یک ویروس جدید در سیستم خود نخواهد شد ، اینجاست که فریب خورده، ویروس خطرناک Magistre-A که در هسته این فایل وجود دارد در اول ماه ژوین فعال شده و سازنده خود را به مقصودش می رساند. نسخه ای دیگر از این ویروس را میتوان یافت که در ۲۵ ماه می فعال می شود. تفاوتی که این ویروس نسخه قبلی خود دارد آنست که روی فایل SULFNBK.EXE آلوده در درایو C ساکن میشود. لازم به ذکر است این ویروس در سیستم عامل ویندوز ۹۸ فعال شده و حوزه فعالیتش در درایو C میباشد.

تشخیص اینکه فایل SULFNBK.EXE واقعاً آلوده است یا خیر دشوار می باشد . البته شاید بعد از ماه ژوئن ۲۰۰۲ از طریق ویروس یاب های جدید مانند Norton و Mcafee بتوان آنها را تشخیص داد ، اما در صورت دسترس نبودن ویروس یاب های مذکور ، حداقل می توان SULFNBK.EXE را چه آلوده و چه غیر آلوده پاک کرد ، البته از آنجایی که فایل SULFNBK.EXE یک فایل سیستمی ویندوز به شمار میرود ممکن است پاک کردن آن به سیستم عامل لطمه وارد کند، از این رو بد نیست قبل از پاک کردن، نسخه ای از آن را بر روی یک فلاپی کپی کرده و نگه داریم. حقیقت آنست که کمتر کسی ریسک می کند و این قبیل فایلها را اجرا می کند .

پیغامی که ضمیمه این فایل ارسال میشود نیز در چندین نسخه وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد نسخه ی اصل پیغام به زبان پرتغالی است اما ترجمه ی انگلیسی و اسپانیولی آن نیز یافت شده است .

به هرحال هر ویروس چه از نوع HOAX باشد و چه از انواع دیگر، مدتی چه طولانی و چه کوتاه روی بورس است و معمولاً لطمه های جبران ناپذیر خود را در همان بدو تولد به جای گذاشته و بعد از مدتی مهار میشود . نکته ی قابل توجه اینست که با داشتن خداقل آشنایی از این ویروس ها در همان شروع کار به راحتی میتوان با نسخه های جدیدتر آن ویروس و یا ویروس های مشابه مبارزه کرد.

سایت خبری سافس چندی پیش خبری مبنی بر شناخته شدن یک ویروس جدید منتشر کرد، ویروسی با مشخصه SULFNBK.EXE که ممکن است نام آن اغلب برای شما آشنا باشد .

SULFNBK.EXE نام فایلی در سیستم عامل ویندوز ??می باشد که وظیفه بازیابی اسامی طولانی فایل ها را به عهده دارد و در سیستم عامل ویندوز ?? فایلی سودمند می باشد .

اینجاست که می توان به مفهوم واقی HAOX ها پی برد ، فایل SULFNBK.EXE که معمولا از طریق پست الکترونیکی به همراه یک نامه ی فریب آمیز و شاید تهدید آمیز به زبان پروتکلی وارد سیستمها می شود دقیقا در جایی ساکن می شود که فایل سالم SULFNBK.EXEدر آنجاست به بیان بهتر اینکه جایگزین آن فایل سالم می شود. فایل SULFNBK.EXE آلوده در شاخه Command ویندوز ?? ساکن شده و چون به همان شکل و سایز میباشد به همین منظور کاربر متوجه حضور یک ویروس جدید در سیستم خود نخواهد شد ، اینجاست که فریب خورده، ویروس خطرناک Magistre-A که در هسته این فایل وجود دارد در اول ماه ژوین فعال شده و سازنده خود را به مقصودش می رساند. نسخه ای دیگر از این ویروس را میتوان یافت که در ?? ماه می فعال می شود. تفاوتی که این ویروس نسخه قبلی خود دارد آنست که روی فایل SULFNBK.EXE آلوده در درایو C ساکن میشود. لازم به ذکر است این ویروس در سیستم عامل ویندوز ?? فعال شده و حوزه فعالیتش در درایو C میباشد.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *