نرم افزار ویرایشگر تصویر

نرم افزار ویرایشگر تصویر

 نرم افزار ویرایشگر تصویر همچنین هزینه سیستم های ویرایشی کاهش می یابد. ابزارهای ویرایش غیرخطی (شامل نرم افزار) در دسترس ترین ابزارها برای کاربران خانگی هستند.

مزیت این نرم افزارها این است که می توانید آن ها را به صورت رایگان از اینترنت دانلود وازکیفیت بی نظیرشان لذت ببرید.
البته به یاد داشته باشید که برای کار با این نرم افزارها به یک کارت کپچر و پورت Firewire برای ضبط تصویر از یک DV Camera نیاز خواهید داشت.
Avidemux یک ویرایشگرتصویراست که برای عملیات ساده ای مانند برش، فیلتر و کد کردن آن ها به کار می رود. ازفرمت فایل های بی شماری مانند AVI، فایل های سازگار با ، MP4,DVD و ASF با کدک های مختلف پشتیبانی می کند.
یکی از ترفندهایی که با این نرم افزارمی توانید به کار ببرید، جاسازی زیرنویس ها (Subtitles) روی فرمت AVI است.
البته این نرم افزار برای سیستم عامل هایی مانند BSD,MAC OS X وحتی مایکروسافت تحت لیسانس GNU GPL نیز در دسترس است.
این برنامه را به Videographerها پیشنهاد می کنیم. برای نصب این نرم افزار تحت دسکتاپ اوبونتو و دبیان کافی است که فرمان sudo
apt-get install avidemux
را اجرا کنید.
Cinelerra

Cinelerra
یکی ازپشرفته ترین ویرایشگرهای تصویری غیرخطی و ترکیب کننده لینوکسی است.
همچنین این نرم افزار شامل یک موتور ترکیب کننده تصویراست که به شما امکان میدهد فرآیندهایی مانند keying و Mattes را انجام دهید.
این نرم افزارشامل پشتیبانی پیشرفته از صوت و تصویر با کیفیت بسیار بالا است، صوت را با استفاده از دقت ۶۴ بیت پردازش کرده ومی تواند درهردوحالت PGBA و YUVA با استفاده از نقطه شناور (Flowing Point) ونمایش شانزده بیتی عدد صحیح به صورت قابل قبولی کار کند.
این نرم افزار نرخ تفکیک پذیری (Resolution Rate) ونرخ فریم (Frame Rate) مستقلی دارد.
به این معنی که می تواند هر فایل ویدئویی با هراندازه و سرعتی را پشتیبانی کند. دربرنامه های تحت بررسی، حرفه ای ترین برنامه ویرایشگر است
که می تواند به سادگی لودهای سنگین را handle کرده و درعین حال از سرعت قابل قبولی برخوردار باشد.این برنامه را به ویرایشگران تصویر و Animator ها پیشنهاد می کنیم.
آسان ترین روش نصب این برنامه، دانلود بسته RPM آن و اجرای فرمان rpm -u –force –nodeps hvirtul*.rp است.
kdenlive یک ویرایشگر Multi-Tack قدرتمند شامل فناوری های جدید تصویری است.
این برنامه از تمام فرمت های پشتیبانی شده توسط FF Mpeg (مانند Quick Time,AVI,WMV,MPEG و Flashvideo) پشتیبانی می کند.
همچنین از نسبت های تصویر ۴:۳ و ۱۶:۹ برای PAL و NTC و استانداردهای HD از جمله HDV پشتیبانی می کند.
تصویر را می توانید به دستگاه های DV اکسپورت یا روی DVD همراه با بخش ها و یک منوی ساده رایت کنید
 برای سیستم عامل هایی مانند FreeBSD و MAC OS X نیز تحت مجوز GPL v2 و نسخه های بعدی آن به صورت رایگان در دسترس است. فرمان نصب تحت دبیان و اوبونتو:sudo
apt-get install kdenlive
kino یک ویرایشگرغیرخطی DV لینوکس است که ویژگی های فوق العاده ای مانند یکپارچه سازی با IEEE1394 برای ضبط و کنترل دستگاه ضبط تصویر (VTR control) را دارد. تصویر را به فرمت های DV و AVI در هر دو نوع DV1 و DV2 (با جریان های صوتی جداگانه) ضبط می کند.
این برنامه را به کاربران خانگی و ویرایشگرهای تصویر پیشنهاد می کنیم. فرمان نصب در اوبونتو و دبیان: Sudo apt-get install kino
Lives
http://lives.sourceforge.net
lives
یک ابزار video Prformance Artists )VJ) و یک برنامه ویرایشگر تصویر است که به شما امکان ویرایش وساخت ویدئو بدون نگرانی در مورد فرمت، اندازه وفریم یا Frame Rate را می دهد.
این برنامه قدرتمند این قابلیت را دارد تا به عنوان یک ویدئوسرور از راه دور و به وسیله اسکریپت کنترل شود.
از ویژگی های این برنامه سازگاری با پلتفرم های مختلف مانند OSX/Darwin,IRIX,Solaris و BSD است. این برنامه مناسب کاربران خانگی و VJها است. فرمان نصب در اوبونتو و دبیان:Sudo apt-get install lives
نرم افزارهای ویرایشگر غیرخطی
www.blender.org )Blender) یک برنامه گرافیکی ۳D است که برای مدل سازیِ، UV Unwrapping، بافت سازی، Rigging، شبیه ساز آب، Skinning، ایجاد تصویرهای حاوی مدل های هندسی، ویرایش غیرخطی، ترکیب بندی وایجاد برنامه های کاربردی ۳D از جمله بازی های کامپیوتری به کار می رود.
ویژگی های Blender شامل ابزارهای پیشرفته شبیه سازی مانند Rigid Body، سیال، پارچه و ابزارهای انیمیشن است. باید نمونه کارهایی که با این برنامه ایجاد شده را ببینید تا به قدرت آن پی ببرید
 ( www.openshotvideo.com)Openshot) یک ویرایشگر ویدئویی است که برای ایجاد تغییر و ویرایش فایل های تصویری به کار می رود.www.pitivi.org)Pitivi )
یک برنامه ویرایشگر تصویر مبتنی بر GStreamer Framework است. این برنامه می تواند صدا وتصویر را ضبط و آن را کد کند، البته با فرمت هایی که توسط GStreamer پشتیبانی می شود.

پلان های میزبانی هاست لینوکس

آموزش

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *