Bluejack یا هک آبی چیست ؟

این تکنولوژی امکاناتی برای ارسال پیغام به دیگر دارندگان Bluetooth در نظر نگرفته است .میتوانیم address book جدیدی درست کنیم و در قسمت نام مثلا بنویسم “سلام، شما bluejack شده اید”، سپس دنبال دیگر موبایلهای موجود بگردید و این شماره تماس را برای آنان بفرستید. روی تلفن آنها پیغامی مبنی بر اینکه “شما blujack شده اید” الان بوسیله Bluetooth دریافت شد یا چیزی شبیه آن ظاهر خواهد شد. اکثر “قربانیان” هیچ ایده ای نخواهند داشت که چگونه این پیغام روی موبایلشان ظاهر شده است، بنابراین بهتر است که پیغام را شخصی تر کنید، مثلا اینکه “چه کیف بنفش قشنگی” و بعد از این است که کل داستان آغاز می شه!

چرا اسم blue hack، چرا هک آبی؟

اولین بار کاربر ajack در گروه خبری (forum) Esato mobile phone هنر هک کردن آبی رو کشف کرد. در اون زمان اسمهای زیادی مثل ajacking و bluejacking روی آن گذاشته شد که اسم bluejack به خاطر با مسما تر بودن باقی ماند. Jack اینجا هم مرتبط به ajack است، هم hijack کردن، و هم jack in کردن که البته به هیچ وجه به معنی دستبرد غیر قانونی به فایلها و دفترچه آدرس طرف مقابل نیست.

آموزش و راهنمایی

چگونه bluejack کنیم

در Address book خود به جای نام پیام خود را تایپ کنید و بقیه مشخصات را به دلخواه پر کنید، سپس آن را ذخیره کنید و دوباره آنرا از Address book فراخوانی کرده و از بین انتخابات که بسته به گوشی شما تغییر می کند آنرا از طریق Bluetooth ارسال کنید، سیستم شروع به جستجوی موبالهای اطراف شما می کند، شما نیز از بین آنان قربانی خود را انتخاب کرده و پیغام خود را ارسال کنید.
برای گوشی ۶۶۰۰ و هم خانواده آن
برای این منظور ابزارهای هم درست شده مثل همون برنامه BlueJake در اپلود سنتر خودمون
و برای استفاده از اون به این شکل عمل میکنید :
وارد برنامه بشین و :
۱٫
با جوی استیک به طرف پایین فشار بدین
۲٫options
رو انتخاب کنید
۳٫
بعد New contact رو انتخاب کنید
۴٫
و در خط اول مسیجی رو که میخواهین بخرستین تایپ کنید
۵٫
بعد done رو بزنید
۶٫
به قسمت contact برین
۷٫options
رو انتخاب کنید
۸٫
با جوی استیک send رو انتخاب کنید
۹٫
و بعد گزینه Via Bluetooth
10.
گوشی شما به دنبال بلوتوسهای فعال میگرده
۱۱٫
و بعد از پیدا کردن بلوتوس فعال شما انتخاب کنید تا پیام ارسال بشه

اتیکتهای اخلاقی bluejack

Bluejacker
یا هکر آبی کسی است که عمل bluejack کردن را انجام می دهد. قربانی کسی است که Bluejack را دریافت می کند.

۱٫۱) bluejacker
فقط پیغام وعکس ارسال می کند و شامل تلاش برای ورود به موبایل طرف مقابل به هدف کپی کردن و یا تغییر هرگونه فایل و یا به دنبال اجرا هرگونه فایل اجرایی نم یباشد.
۱٫۲)
پیغام و یا عکس ارسالی نباید توهین آمیز و******** باشد.
۱٫۳)
اگر بعد از ۲ پیغام علاقه ای از طرف دریافت کنند دیده نشد، Bluejacker از این عمل دست ورداشته و کار خود را متوقف می کند.
۱٫۴)
اگر Bluejacker احساس کرد که در حال ایجاد رنج و آزار به جای خنده و شادی برای دریافت کننده است باید فعالیت خود را متوقف کند.
۱٫۵)
اگر در حین bluejacking گیر افتادید تا آنجایی که می توانید همکاری کنید و جزئیات کاری که انجام می دهید را توضیح دهید ( صداقت بهترین سیاست است ) همچنین برای اطلاعات بیشتر طرف را به این سایت راهنمایی کنید!
برای اینکه از این حملات در عمان باشید

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *