مینی پی سی(Mini pc) چیست؟


 Mini Pc
ها انداره ی کوچکی دارند و فضای بسیار کوچکی را اشغال میکنند که قابلیت نصب در پشت مانیتور یا قرار گیری روی میز را دارند. همچنین این دستگاهها وزن بسیار کمتری نسبت به انواع ATX یا mini ATX دارند

این دستگاه ها جایگزینی مناسب برای کامپیوترهای قدیمی و بزرگ می باشد و به راحتی تمامی نیاز های کاربران را در هر زمینه ای برطرف میسازند.
این نکته را باید یادآور شد که مینی پی سی ها با انواع مادر بوردهای ATX یا Mini ATX تفاوت داشته و نباید این مدلها را در زمره مینی پی سی ها قرار داد.
در انواع با کیفیت مینی پی سی ها، با تلفیق مناسب پردازنده های الترابوکی (سری U در انواع پردازنده های اینتل) و هیت سینک (خنک کننده های فلزی) نیاز به اسفاده از فن های خنک کننده از میان میرود و در نتیجه تجربه کار با یک دستگاه در سکوت محض را به کاربر ارایه میدهد. به علاوه حذف فن از یک دستگاه، ریسک آسیب دیدن کامپیوتر به علت خراب فن را به صفر میرساند و همچنین مصرف توان الکتریکی در بخش خنک کننده هم به صفر خواهد رسید.
به تمام موارد ذکر شده باید توان مصرفی بسیار پایینتر پردازنده در سری U را هم باید افزود.
این Mini pc ها قابلیت نصب تمامی سیستم عامل ها را دارد و معمولا به دلیل استفاده از کانفیگ قدرتمند و هارد های پرسرعت (SSD) سرعت بوت بالا و اجرای سریع برنامه ها را به همراه دارد.
با توجه به نیاز اغلب کاربران به ارتباط با شبکه، مینی پی سی ها دارای پورت شبکه LAN و همچنین قابلیت مجهز شدن به کارتهای شبکه بیسیم wifi را دارا هستند.

برخی از امتیاز های مثبت Mini Pc نسبت به PC های معمولی :
انداره کوچک تر آنها نسبت به PC ها
مصرف توان الکتریکی بسیار پایین تر )تا ۹۰% صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی(
عمر بالاتر محصول به علت حذف کردن قطعات مکانیکی ) بدون فن هارد جامد(
تولید گرمای کمتر و کاملا بدون صدا(مدلهای بدون فن یا( Fanless) 
قابلیت ارتقا همانند کامپیوترهای معمولی
طیف وسیعی از کانفیک ها و امکانات جانبی )بسته به نیاز مشتری(
قابلیت استفاده در شرایط کاری سخت )مدل های صنعتی(

 

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *