سیستم مدیریت محتوا یا WCMS چیست ؟ و کاربرد ان در اینترنت

در سیستم استاتیک تمامی اجزای سایت را باید ساخت و تمامی ویرایش‌ها و تغییرات را به صورت دستی در کدها باید اعمال کرد ، اما در سیستم داینامیک به این صورت نیست و شما با استفاده از پنلی که در اختیار دارید می توانید تمامی بخش‌های سایت را تغییر بدهید و نیازی به برنامه نویسی نخواهید داشت و سیستم خود تمامی موارد را به کد تبدیل کرده و بر روی سایت نمایش می‌دهد.

اهمیت سیستم مدیریت محتوا

اهمیت سیستم مدیرت محتوا برای راه اندازی یک وبسایت به اندازه‌ای است که بعد از هاست و دامنه جزء ملزومات اصلی برای این کار است مگر اینکه قصد داشته باشید سایت خود را به روش ایستا (استاتیک) مدیریت کنید.

سیستم های مدیریت محتوا بر حسب زمینه فعالیت آنها متفاوت است و به صورت اختصاصی در بعضی زمینه ها cms های تخصصی تری نوشته شده که کار مدیریت سایت راحت صورت گیرد .

سیستم های مدیریت محتوا معمولا برای تمامی زبان های برنامه نویسی تحت وب نوشته شده و هر کدام مخصوص آن زبان می‌باشد و نمی توان از یک سیستمی که بر پایه php است برای سایتی با برنامه نویسی ASP.net استفاده نمود.

سیستم مدیریت محتوا امروزه از حد یک اسکریپت ساده جهت افزودن محتوا فراتر است و قابلیت‌های بیشماری را مانند طراحی صفحات داخلی سایت ، افزودن قابلیت‌های بیشمار توسط افزونه‌ها و ماژول‌های خارجی و … در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

سیستم مدیریت محتوا به صورت رایگان و تجاری در اینترنت عرضه می گردد و یا هر شخص ممکن است با توانایی‌هایی که دارد یک سیستم مدیریت محتوا برای خود طراحی کند.

از سیستم های مدیریت محتوا پر طرفدار و معروف می‌توان به وردپرس ، جوملا ، دیتالایف ، نیوک ، دروپال ، اپن کارت ، مگنتو و … نام برد.

امیدواریم مطلب سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست ؟ برای شما مفید واقع شده باشد.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *