دستگاه NVR یا Network Video Recorder چیست ؟

کار اصلی  POE ارسال برق بر روی کابلهای شبکه  است و دوربین های تحت شبکه یا IP میتوانند با سوئیچ POE روشن یا خاموش شوند.همچنین کار دیگر  POE خاموش یا روشن کردن دستگاه آنتن وایرلس و یا IP Phone است. برای کابل شبکه ارسال برق با POE مهم است و همچنین برای احتمال قطع شدن برق ، از دستگاه UPS استفاده میکنند که POE می تواند به آن متصل شده و برق مورد نیاز کابل های شبکه را تامین نماید. UPS همان Uninterruptible Power Supply یا منبع تغذیه اضطراری است که هنگام قطع شدن برق این منبع فعال می شود

انواع POE عبارتند از:

 POE Injectorکه این روش قدیمی برق را به کابل شبکه هدایت می کند.مشکل اصلی آن بالا بودن هزینه و استفاده از چند POE برای چند Injector است و مزایایی که دارد صرفاً نصب و استفاده آسان از آن می باشد.

۲--POE Mid-Span  که همانند POE Injector است با این تفاوت که این نوع POE می تواند چندین دستگاه را به خود متصل کند و رابطه بین POE و دستگاه تنها با یک دستگاه انجام می شود. نصب آن به مراتب راحت تر است و هزینه آن همچنین کمتر از Injector است.

۳ POE switches- که این دستگاه به خاطر ترکیب بودن شبکه و انرژی برق که مستقیماً وارد کابل شبکه می شود بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما بدی آن این است که در انتخاب منبع تغذیه بر اساس اندازه محدود است و شبکه های غیر از POE به آن اضافی نمی شود. اما هزینه آن بسیار ارزان و قابلیت کنترل همزمان شبکه و انرژی را دارد. دوربین های تحت شبکه IP باید حتما با آی پی Static یا ثابت فعال شود در غیر این صورت با آی پی غیر ثابت به خاطر عوض شدن آی پی در هر زمان قطع و وصل شدن ، تصاویر بر روی سیستم عمل نمیکنند.

آی پی ها ۲ دسته هستند ،  IP Static که ثابت هستند و IP Dynamic که متغیر هستند.

دوربین های تحت شبکه نیز معمولا بر روی کابل های Cat5 , Cat5E  و Cat6 و اخیرا بر روی کابل های Cat7 که هر کدام از این کابل ها سیگنال ها و سرعت های متفاوتی را دارد انجام می گیرند.یکی از وظیفه های اصلی NVR ضبط تصاویر دوربین های مداربسته  و ایجاد امکان مشاهده تصاویر به صورت یکپارچه می باشد.تغذیه دوربین ها در صورت دارا بودن  POEو ایجاد امکانات مرتبط با پردازش تصویر از وظیفه های دیگر NVR است.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی دوربین مداربسته با NVR به صورت زیر می باشد:

دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP , سوئیچ شبکه،دستگاه NVR یا سرور ، هارد دیسک ، کابل شبکه ، منبع تغذیه و تجهیزات نصب.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *